Izolacja Ścian

izolacja scian

Często nie zwracamy uwagi na rzeczy, których nie dostrzegamy gołym okiem. Tak może być także z izolacją budynków, fundamentów czy ścian. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, jak ważny jest ten element konstrukcji domu. Stanowi on bowiem istotną ochronę przed temperaturami z zewnątrz i wpływa na poziom naszych wydatków związanych z użytkowaniem budynku.

Jak to możliwe?

Jeśli warstwa ocieplenia jest zbyt cienka lub występują w niej tzw. mosty termiczne (np. miejsca łączeń poszczególnych płyt czy płatów tradycyjnych materiałów izolacyjnych), do wnętrza pomieszczenia przedostaje się zimno z zewnątrz podczas niskich temperatur otoczenia a gorąco podczas wysokich temperatur zewnętrznych. Ze względu na to temperatura w pomieszczeniach albo nadmiernie spada (zima) albo nadmiernie wzrasta (lato), a my musimy wydać więcej pieniędzy, aby je dogrzać lub schłodzić. Dlatego też warto zwrócić uwagę na termoizolację budynku.
W naszej warszawskiej firmie proponujemy cały szereg tego rodzaju usług, wśród których znajduje się również ocieplenie ścian od wewnątrz pianką poliuretanową. Jest to niezwykle ekonomiczne, a także szybkie w realizacji rozwiązanie, które znacznie polepszy parametry cieplne poszczególnych pomieszczeń.

Zalety aplikacji pianki poliuretanowej na ścianach

Jedną z głównych zalet, wyróżniających piankę PUR od innych rozwiązań termoizolacyjnych jest natryskowa metoda aplikacji. W rezultacie założenie szczelnej powłoki trwa znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Wspomnieć należy także o strukturze pianki PUR. Po aplikacji bowiem zwiększa ona swoją objętość, wypełniając wszystkie szczeliny i nierówności. Tego rodzaju sposób tworzenia izolacji eliminuje również tzw. mosty termiczne, które najczęściej powstają między poszczególnymi płytami styropianowymi czy z wełny mineralnej.

Niewątpliwym atutem termoizolacji tą metodą jest także szerokość zastosowania. Dzięki szybkiej i prostej aplikacji można stworzyć termoizolację fundamentów, ścian, poddasza i wielu innych elementów. W naszej firmie wykorzystujemy niezwykle wydajne systemy izolacji natryskowej, pochodzącej od renomowanego dostawcy – LALLAFOM® USA. Tego typu pianka jest bardzo łatwa w aplikacji, a także wykazuje wysokie parametry izolacji termicznej oraz akustycznej.

Izolacja ścian pianką HEATGUARD®

W naszej firmie zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepsze parametry techniczne tworzonych termoizolacji. Dlatego też wybraliśmy sprawdzone pianki poliuretanowe HeatGuard®, pochodzące od znanej i cenionej, amerykańskiej marki LALLAFOM® USA. Ich głównymi zaletami są:

  • średnia gęstość, która wpływa na idealne dopasowanie nawet do nierównych powierzchni,
  • wysoka sztywność – dzięki temu wzmacniają ściany budynku,
  • wydajność – dzięki metodzie natryskowej można zaaplikować odpowiednią warstwę pianki,
  • bezpieczeństwo – stworzona powłoka zapobiega powstawaniu wilgoci, pleśni czy grzybów,
  • oszczędność czasu i pieniędzy,
  • faktyczna trudno-palność potwierdzona certyfikatami,
  • niezwykła szczelność – odpowiednia formuła pianki idealnie przylega do każdej powierzchni i wypełnia wszelkie nierówności.

Gdzie zaleca się ocieplanie ścian od wewnątrz pianką poliuretanową?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zakres zastosowania termoizolacji natryskowej jest niezwykle szeroki. Obejmuje między innymi ocieplanie ścian od wewnątrz. Takie rozwiązanie jest niezbędne np. w sytuacji, gdzie elewacja jest wykończona, a potrzebujemy dodatkowej warstwy, która ochroni pomieszczenie przed chłodnym powietrzem.

Z tego też względu metoda ta zalecana jest zarówno do mieszkań prywatnych, kamienic, jak również budynków komercyjnych. Często aplikacja pianki PUR jest jednym z elementów gruntownej modernizacji obiektu (Deep Energy Retrofit).

Co proponujemy?

W naszej firmie zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy posługują się profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu w krótkim czasie możemy wykonać nawet najbardziej skomplikowane usługi.

Oferujemy między innymi kompleksowe ocieplanie ścian od wewnątrz pianką poliuretanową marki LALLAFOM® USA, zapewniającą świetne parametry izolacji termicznej, jak również akustycznej.

Jeśli więc szukasz rzetelnej firmy, która wykona dla Ciebie tego typu usługę, zgłoś się do nas! Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się sprawdzoną ochroną przed zimnem oraz ograniczyć swoje wydatki na systemy grzewcze i klimatyzacyjne.