Badania termowizyjne

termowizyjne badania izolacji

Docieplanie budynków przy użyciu natryskowej piany poliuretanowej LALLAFOM® USA to najlepsze ulokowanie nakładów inwestycyjnych dotyczących budowy lub modernizacji budynku.

Jeśli chcieliby Państwo zdiagnozować dokładność metody i sprawdzić efektywność cieplną wykonywanej przez naszą firmę izolacji natryskowej, posiadamy w ofercie usługę termowizji. Jest to metoda, która bazuje na efekcie promieniowania cieplnego. Każdy przedmiot emituje promieniowanie, które jest proporcjonalne do jego temperatury. Wykorzystując specjalne kamery można zobaczyć poziom tego promieniowania poprzez różnice kolorów odpowiadających różnym poziomom cieplnym.

Firma LALLAFOM® USA jest wielkim zwolennikiem wykorzystania kamer termowizyjnych. Są to narzędzia, które mogą zapewnić niepodważalne dowody efektywności technologii dociepleniowej. Efekty testów pokazują wyniki w sposób dokładny, w czasie rzeczywistym.

Badanie kamerą termowizyjną jest dedykowane nie tylko dla osób, które zastanawiają się nad wykorzystaniem naszej technologii. Jest to usługa, którą polecamy każdemu, kogo zastanawia, jak w praktyce wygląda stan izolacji cieplnej na powierzchni eksploatowanego przez niego budynku.

Dzięki przeprowadzanym przez nas badaniom przedstawiane zostają różnice temperatur na konkretnych elementach obiektu. W niezwykle dokładny sposób, zostaje przedstawiona wizualizacja miejsc, w których dochodzi do strat ciepła. W ten sposób możliwe jest zlokalizowanie elementów, przez które ciepło ucieka z pomieszczenia, a także sprawdzenie efektywności działania powłoki izolacyjnej.

Przeprowadzane badania termowizyjne są w całości nieinwazyjne. Obraz prezentowany jest w kamerze, w czasie rzeczywistym. W trakcie trwania pomiaru powstaje dokumentacja temperatur obiektu. Tego typu testy stanowią jedno z najskuteczniejszych narzędzi podczas diagnostyki cieplnej budynków. Najlepiej przeprowadzać badanie w momencie, gdy od 2-3 dni pogoda jest stabilna, zwłaszcza jeśli w czasie poprzedzającym testy panuje zachmurzenie. Dzięki temu wyniki będą lepiej widoczne.Jeśli pomiary będą wykonywane przy bezchmurnym niebie, musi to być uwzględnione w wynikach. Nie powinno się wykonywać pomiarów, gdy wieje silny wiatr, ponieważ wychładza on powierzchnię budynku, maskując wady izolacyjne.

Dzięki temu, że wyniki są bardzo dokładne, pomiary kamerą termowizyjną cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie uznaje się je za najlepszą metodę pomiaru i wykorzystuje także w badaniach naukowych, kryminalistyce, a także diagnostyce urządzeń elektrycznych lub mechanicznych.